افزایش ترافیک سایت

ترافیک سایت


افزایش ترافیک سایت یکی از مهم ترین چالش های هر وب سایت به شمار می آید.

بدون شک هدف از ایجاد یک سایت، کسب تعداد زیاد مخاطب است که در اصطلاح تحت عنوان ترافیک سایت معرفی می شود. درواقع به هر میزان که این نرخ بالاتر باشد، شانس موفقیت شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد، با این حال سوالی که مطرح می شود این است که چرا علی رغم تلاش های بسیاری از افراد، نتیجه لازم به دست نمی آید؟

پاسخ به این سوال را باید تنها در یک مورد خلاصه کرد، روش های مورد استفاده چندان مناسب نبوده و بهترین محسوب نمی شود، با این حال ممکن است تصور کنید که بهترین ها، پرهزینه بوده و این امر ممکن است از عهده برند نوپای شما خارج باشد، با این حال واقعیت کاملا متفاوت بوده و شما با اقدامات کاملا ساده نیز می توانید در این زمینه اقدام کنید. در همین راستا به بررسی پنج راهکار ساده و در عین حال سریع برای افزایش ترافیک سایت، خواهیم پرداخت.

۱٫محتوای باکیفیت تولید کنید.

اشتباه بزرگ بسیاری از سایت ها این است که تیترهای بسیار جذابی را انتخاب می‌‌کنند، با این حال محتوای آنها کاملا ضعیف و حتی به دور از محوریت تیتر است. تحت این شرایط بدون شک اقدامات شما ضامن موفقیت در افزایش ترافیک سایت در درازمدت نخواهد بود.

تولید محتوای جذاب
تولید محتوا

در این رابطه توجه داشته باشید که رعایت اصل سادگی، کوتاهی و تنوع سه ضلع موفقیت شما خواهد بود. همچنین توجه به اصل CTA باعث ایجاد تعامل لازم میان شما و مخاطبان می شود. بدون شک کیفیت کار، بهترین تبلیغ ممکن است.

۲٫از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

میزان محبوبیت شبکه های اجتماعی در حال حاضر به حدی زیاد است که به بخش جدایی ناپذیر افراد در زندگی روزمره تبدیل شده است. به همین خاطر حضور در شبکه های اجتماعی نه تنها در زمینه سئو سایت تاثیرگذار است، بلکه می تواند پلی برای آشنایی و مراجعه افراد بیشتر به سایت و افزایش ترافیک سایت باشد.

در نهایت توجه داشته باشید که وجود نظم کاری، عاملی برای کسب موفقیت های بیشتر خواهد بود. بدون این امر مخاطب ابدا احساس راحتی لازم با شما را نخواهد داشت. در این زمینه نیز کیفیت کار بسیار مهم بوده و باعث می شود تا مطالب شما به صورت مکرر، به اشتراک گذاشته شود.

همانا لازم است با برنامه‌ریزی بر روی اینستاگرام، یوتیوب ، توییتر و لینکدین مخاطبان را به وسیله روش‌های مختلف مانند هدیه، جایزه بزرگ، محصول ویژه و …. به سمت سایت هدایت کنیم.

۳٫بهینه سازی محتوا

بهینه سازی محتوا به زبانی ساده یعنی رعایت اصول سئو در مطالب تولیدشده که باعث افزایش شانس دیده شدن آنها خواهد شد. در این رابطه روش های مختلفی برای انواع محتواها شامل متن، تصویر، ویدئو و فایل صوتی وجود دارد که ضروری است تا در این رابطه مطالعه کافی را داشته باشید. برای مثال انتخاب تیتر مناسب با توجه به کلمات کلیدی، یکی از اصول اولیه محسوب می شود.

در آخر فراموش نکنید که حتی بهترین محتواها، بدون رعایت اصول سئو، شانس موفقیت بسیار کمی در افزایش ترافیک سایت خواهند داشت.

۴٫استفاده از ایمیل

اگرچه به عقیده برخی از افراد بازاریابی از طریق ایمیل به پایان راه خود رسیده است، با این حال آمارهای موجود خلاف این موضوع را به اثبات رسانده و لازم است تا همچنان بر روی آن تمرکز کنید، با این حال هر ایمیلی نیز نتیجه بخش نخواهد بود. در این رابطه ارسال اخبار، گزینه مناسبی محسوب می شود.

ایمیل مارکتینگ
بازاریابی با ایمیل

 فراموش نکنید که بسیاری از سایت ها به محض واردشدن افراد، پیشنهاد می کنند که با واردکردن ایمیل خود از آخرین اخبار مطلع شوند. این تکنیکی است که در اکثر سایت های ایرانی به اشتباه اجرا می‌شود.

بهتر است در ابتدا مدت زمان ماندگاری مخاطبان را در داخل وب‌سایت با استفاده از محتواهای جذاب افزایش دهید و سپس بعد از مشاهده بعضی از مطالب پیشنهاد وارد کردن ایمیل جهت ارسال بروزترین اخبار برای مخاطب به نمایش در بیاید.

۵٫لینک سازی

یک وب سایت جذاب باید حاوی یکسری لینک‌های داخلی و خارجی باشد. به صورتی ساده، لینک داخلی را باید ارجاع های درون سایت به صفحات دیگر تعریف کرد.

 برای مثال شما می توانید در یک صفحه، لینک مقالات مرتبط با موضوع را نیز ذکر کرده و با این اقدام مخاطب را به ماندگاری بیشتر دعوت کنید.

 در این رابطه وجود تعداد زیادی از این لینک ها به ترافیک سایت شما کمک خواهد کرد، با این حال توجه داشته باشید که موارد کاملا باید با موضوع صفحه اصلی، ارتباط داشته باشد.

 در غیر این صورت ظاهری غیرحرفه ای را پیدا خواهید کرده و نتیجه لازم را به دست نخواهید آورد. درواقع به همان میزان که ایجاد پیوند میان مطالب مهم است، نحوه و تشخیص زمان و مکان درست آن نیز اهمیت دارد.

همچنین در رابطه با لینک‌های خارجی باید به وسیله سایت‌های دیگر به سایت شما لینک داده شود. تبلیغات آنلاین ، هدایت از شبکه های اجتماعی به سوی سایت، استفاده از وب‌سایت‌های بقیه همکاران و … جزو این موارد می‌باشد.

با توجه به مطالب گفته شده می‌توان نتیجه گرفت که برای افزایش ترافیک سایت وبازدید سایت می‌توان بر روی ۵ عامل تولید محتوای باکیفیت، استفاده از شبکه‌های اجتماعی، بهینه‌سازی محتوا، استفاده از ایمیل و لینک‌سازی تمرکز کرد.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید.

میانگین آرا: ۵ / ۵٫ تعداد آرا: ۲

هنوز رای ثبت نشده است.

بازاریابیفروشمقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سیستم فروش اتوماتیک
کلیک کنید
close-image