جلب توجه مشتری و فروش مستمر به مشتریان

جلب توجه و جذب مشتری و افزایش فروش


جلب توجه مشتری و فروش مستمر به مشتریان در شرایط فعلی بازار، به یکی از چالش‌های کسب‌وکارها تبدیل شده است.

شاید شما هم این جمله را بارها از افراد مختلف به ویژه صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و فروشگاهی شنیده باشید که ” عقل مردم در چشمشان است”  و خریداران، کسب‌وکارها و کالاهایی را برای رفع نیازها و خواسته‌هایشان انتخاب می‌کنند که از نظر شکل ظاهری به آنها احساس مفید بودن بدهد.

حال با توجه به این موضوع کسب‌وکارها برای جذب مشتریان حداکثری می‌توانند یکسری اقدامات و فعالیت‌هایی را در راستای تحریک و ترغیب مشتریان و ایجاد جلب توجه برای آنها انجام دهند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

۱.فروش بدون سود

یکی از جذاب‌ترین و تحریکانه‌ترین کارهایی که یک کسب‌وکار می‌تواند انجام دهد، ارائه یک کالای خاص با قیمت تمام‌شده به مشتریان هدف است.

نکته مهم در استفاده از این روش، انتخاب کالای درست، معرفی و اطلاع‌رسانی به مشتریان هدف با استفاده از رسانه‌های متنوع در زمان و مکان درست است که باعث جلب توجه و جلب نظر مشتری برای خرید می‌شود. البته کسب‌وکارها باید برای حفظ مشتری و فروش کالاهای دیگر خود به این دسته از مشتریان برنامه ویژه‌ای را داشته باشند و سعی کنند در کنار فروش کالای بدون سود خود، کالاهای دیگر خود را هم به مشتری با استفاده از تکنیک‌های فروش و تعامل خداکثری با مشتری به فروش برسانند.

به عنوان مثال فرض کنید شما یک فروشگاه بستنی‌فروشی دارید، می‌توانید نوع خاصی از بستنی‌ها را که مشتریان هدف هم آن را می‌شناسند با قیمت تمام شده به آنها ارائه دهید، ولی در کنار این خرید پیشنهادهای فروش تکمیلی مثل خرید بستنی کیلویی یا یک نوع بستنی دیگر را به آنها بدهید. همچنین باید تعامل خود را با مشتری پس از خرید هم حفظ کنید و با برنامه‌ریزی منظم همواره جلوی چشم و ذهن مشتری باشید تا مشتریان تحریک به خرید بستنی‌های بیشتر از شما و معرفی شما به دوستان و آشنایان‌شان شوند.

۲٫بازاریابی ویدیویی

هر روز که می‌گذرد ما انسان‌ها با توجه به دسترسی به رسانه‌های اجتماعی و مجازی به دیدن ویدیو‌ بیشتر ترغیب می‌شویم و روزانه ویدیوهای مختلفی را از رسانه‌های مختلف می‌بینیم. حال با توجه به این موضوع، کسب‌وکارها می‌توانند با یک برنامه منسجم و از طریق ویدیو، کسب‌وکار، کالاها و خدمات خود را به مشتریان هدف معرفی کنند و با پخش ویدیوها در فضای مجازی به دیده‌شدن هرچه بیشتر کسب‌وکار و کالای خود کمک کنند.

کسب‌وکارها باید در استفاده از ویدیو نکات مختلفی را جهت بهره‌وری بیشتر به‌کار بگیرند که آن نکات شامل کیفیت بالا، زمان ویدیو، زمان ارسال ویدیو در رسانه، انتخاب نوع رسانه جهت نشر ویدیو و مواردی اینچنینی است که باعث تاثیرگذاری در مخاطب و ترغیب و تحریک او به انجام اقدامی در راستای خرید از شما می‌شود.

۳٫همکاری با افراد تاثیرگذار

همه ما انسان‌ها نسبت به سلایق و علایقی که داریم، همواره طرفدار گروهی از افراد می‌شویم و این افراد برای ما در زندگی بسیار باارزش می‌شوند و اگر آنها موضوعی را به زبان بیاورند ما بدون هیچ پیش‌شرطی و با اعتماد کامل آن را قبول می‌کنیم. حال این فرد تاثیرگذار می‌تواند یک بازیگر سینما، یک ورزشکار و یا حتی یک فرد بسیار مهم در حوزه کاری ما باشد که باعث جلب نظر و جلب توجه ما شده است و ما به او کامل اعتماد و اطمینان داریم.

حال کسب‌وکارها می‌توانند با استفاده از این موضوع مهم، با برنامه‌ریزی از قبل، در زمان درست یک فرد اصلح که مورد توجه مخاطبان هدف ما است را انتخاب کنند و از او بخواهند با ما جهت معرفی و تبلیغ یک کالای خاص همکاری نماید. نکته مهم در استفاده از این روش، انتخاب فرد صحیح برای این کار و همچنین رسانه انتخابی صحیح جهت نشر این موضوع به مخاطبان و مشتریان هدف است تا باعث تحریک و ترغیب آنها به خرید از ما شود.

به‌صورت کلی  از مطالب گفته شده این نتیجه را می‌توان گرفت که برای جلب نظر مشتری روش‌های زیادی وجود دارد که شامل فروش بدون سود، بازاریابی ویدیویی و همکاری با افراد تاثیرگذار و … است که نحوه استفاده از آنها، رسانه منتخب جهت جلب توجه و برنامه‌ریزی‌ از پیش‌تعیین شده می‌تواند باعث جذب مشتریان زیاد از این روش شود.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید.

میانگین آرا: ۰ / ۵٫ تعداد آرا: ۰

هنوز رای ثبت نشده است.

فروشمقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سیستم فروش اتوماتیک
کلیک کنید
close-image