فروش به خانم ها

جذب مشتریان خانم و افزایش فروش


فروش به خانم‌ها برای هر کسب‌وکاری حائز اهمیت است. دلیل آن را می‌توان نفوذ خانم‌ها بر روی تمامی اعضای خانواده، دوستان و جامعه برای خرید اشاره کرد.

در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که نسبت خانم‌ها به آقایان هر روز بیشتر می‌شود و با توجه به تاثیرگذاری فزاینده خانم‌ها در خانواده و جامعه بر روی رفتار خرید خودشان و بقیه کسانی که با آنها در ارتباط هستند، و همچنین حاکم بودن فضای فوق رقابتی در کسب‌وکارهای امروزی، فروش به خانم‌ها هر روز سخت و سخت‌تر می‌شود.

با توجه به فعال بودن نیمه راست ذهن اکثر خانم‌ها و حس ششم بالایی که دارند، یک فروشنده باید با آشنایی کامل به مباحث روانشناسی و توجه به جزئیات، با دقت کامل با خانم‌ها جهت فروش محصولات و خدمات ارتباط موثر برقرار کند. در ادامه به بررسی نکات مهم در فروش به خانم‌ها می‌پردازیم:

۱٫بالا بردن کیفیت تجربه مشتریان خانم

یک کسب‌‌وکار و یک فروشنده باید برای فروش به خانم‌ها تک تک جزیئات جهت تاثیرگذاری بیشتر روی خانم‌ها دقت کند، این تاثیرگذاری می‌تواند شامل چیدمان محصولات ، استفاده از رنگ‌های شاد و ویژه مخصوص خانم‌ها و تمام فعالیت‌هایی شود که باعث جلب نظر خانم‌ها و ایجاد یک حس خوب در آنها در اثر ارتباط با محصول، فروشنده و کسب‌وکار شود که این خود باعث خرید بیشتر توسط خانم‌ها و تکرار خرید توسط آنها و معرفی کسب‌وکار از سوی آنها به دیگران می‌شود.

به عنوان مثال یک کسب‌وکار می‌تواند با چیدمان خلاقانه و ارتباطات حین فروش موثر با خانم‌ها، باعث ایجاد تجربه لذت‌بخش در آنها شود که این خود باعث افزایش خرید خانم‌ها خواهد شد.

۲٫استفاده حداکثری از حواس پنج‌گانه در فروش به خانم‌ها

با توجه به فعال بودن نیمه‌راست ذهن اکثر خانم‌ها و شم هنری و احساسی که خانم‌ها دارا هستند، یک کسب‌وکار باید از حواس پنج‌گانه(دیداری، بویایی، لامسه، چشایی و شنیداری) نهایت استفاده را ببرد.

یک کسب‌وکار مبتی بر فضای فروشگاهی فیزیکی باید قادر به درگیر کردن حواس‌های مختلف مشتری در حین خرید کردن شود. این کار سبب افزایش زمان حضور مشتری در فروشگاه خواهد شد که باعث افزایش خرید و تکرار خرید توسط مشتری خانم خواهد شد.

به عنوان مثال یک کسب‌وکار فروشگاهی می‌تواند با چیدمان رنگی، استفاده از بوهای خوش، موسیقی‌های آرام و همچنین پذیرایی از مشتریان به آنها احساس خاص بودن و متفاوت بودن را انتقال دهد و فروش به خانم‌ها را افزایش دهد.

۳٫بسته‌بندی محصولات به شیوه جدید و خلاقانه

با توجه به فعال بودن نیمه‌راست ذهن اکثر خانم‌ها و شم هنری و احساسی که خانم‌ها دارا هستند، یک کسب‌وکار می‌تواند با طراحی بسته‌بندی‌های خلاقانه در قالب رنگ‌های متفاوت و حاوی محصولاتی که به نوعی با یکدیگر در ارتباط هستند، مشتریان خانم خود را تحریک و ترغیب به خرید کل بسته‌ پیشنهادی محصول کند.

طبق تحقیقات به‌دست آمده، ما انسان‌ها همواره تمایل به داشتن کامل محصولات مختلف داریم و این موضوع در خانم‌ها پررنگ‌تر است. به عنوان مثال یک کسب‌وکار در حوزه لوازم آرایشی می‌تواند با طراحی بسته‌بندی‌های خلاقانه و رنگی لاک‌ها و کرم‌های مخصوص خود، از آنها بیشتر به خانم‌ها بفروشد.

۳٫۵٫ القای احساس آرامش و راحتی به خانم‌ها در خرید و استفاده از محصول

طبق تحقیقات به دست آمده با توجه به محدودیت زمانی که اکثر مشتریان با آن‌ها درگیر هستند، اکثر خانم‌ها به استفاده راحت و سریع از کالاها تمایل دارند و همواره فروشگاه‌ها و کسب‌وکارهایی را انتخاب می‌کنند که این راحتی و آرامش را برای آنها به ارمغان بیاورد.

بدین منظور یک کسب‌وکار می‌تواند با طراحی و ایجاد برنامه‌های خدمات مشتریان و ارتباط با مشتریان به‌صورت آفلاین و آنلاین یک فضای راحت و آرامش‌بخش را برای مشتریان خانم جهت خرید و استفاده کردن از محصول به ارمغان بیاورد و فروش به خانم‌ها را افزایش دهد.

با توجه به موضوعاتی که گفته شد می‌توان نتیجه گرفت که اکثر خانم‌ها از کسب‌وکارها و فروشگاه‌هایی خرید می‌کنند که علاوه بر کامل بودن سبد محصولات و خدماتشان، به آنها یک حس خوب بدهند و از ارتباط با آن کسب‌وکار احساس آرامش و متفاوت‌بودن کنند.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید.

میانگین آرا: ۱ / ۵٫ تعداد آرا: ۱

هنوز رای ثبت نشده است.

فروشمقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سیستم فروش اتوماتیک
کلیک کنید
close-image