جذب مشتری سالن زیبایی زنانه

سالن آرایشگاه زنانه


جذب مشتری سالن زیبایی برای صاحبان و مدیران آرایشگاه های زنانه به یک چالش و اولویت مهم تبدیل شده است.

شرایط بازار تغییر کرده است. از یک‌سو حضور رقبا زیاد و قدرتمند در بازار و از سوی دیگر وجود شرایط اقتصادی و محیطی، کار را برای جذب مشتریان جدید و افزایش فروش سخت کرده است.

در شرایط فعلی بازار، رفتار مشتریان تغییرات زیادی کرده است و وفاداری آنها به شدت کاهش پیدا کرده است و برای رفع نیازها و خواسته‌های خود با انتخاب‌های زیاد و متنوعی روبرو هستند.

از این رو ما بر آن شدیم تا در این مقاله به ۴ راهکار مهم جهت جذب مشتری سالن زیبایی بپردازیم.

۱٫تمرکز بر حواس ۵ گانه برای تاثیرگذاری

یکی از مهمترین مواردی که باعث جلب توجه مشتری سالن زیبایی، مخصوصا در خانم‌ها می‌شود، تمرکز بر حواس ۵ گانه است. ما می‌توانیم هرکدام از حواس ۵ گانه را باید در جذب مشتری سالن زیبایی برای جلب توجه بیشتر به‌کار ببریم.

 ما می‌توانیم با استفاده از طراحی دکوراسیون جذاب سالن زیبایی و استفاده از رنگ‌هایی همچون صورتی، طلایی و رنگ‌هایی که خانم‌ها بیشتر میپسندند، از نظر بصری و ظاهری آنها را جذب کنیم.

همچنین از طریق محیطی آرام و ارائه موزیک‌های ملایم و جذاب حس شنیداری آنها را تحریک کنیم. همچنین ما باید در سالن‌ زیبایی از یکسری بوهای جذاب نیز برای ایجاد فضایی ماندگار در ذهن یک مشتری خانم استفاده کنیم تا آن خانم تمایل به گذراندن مدت زمان زیادی در سالن زیبایی ما و سفارش خدمات متنوع و مختلف داشته باشد.

البته ما باید برای پذیرایی از مشتریان خانم یک برنامه ویژه داشته باشیم و همچنین با ارائه خدمات رایگان کاری کنیم تا حس چشایی و لامسه آنها نیز تحریک شده و ترغیب به سفارش خدمات بیشتری از ما کنند.

۲٫ارائه پیشنهاد ردنشدنی

یکی از مواردی که باعث تحریک خانم‌ها برای خرید می‌شود این است که احساس کنند در مقابل دریافت یک کالا یا خدمت، مقدار زیادی سود و پول به‌دست می‌آورند.

با توجه به این نکته شما می‌توانید با ارائه یک پیشنهاد ردنشدنی به مشتریان که شامل ارائه ارزش زیاد در مقابل پول کم می‌باشد آنها را تحریک به بازدید از سالن زیبایی خودتان و دریافت خدمات آرایشی کنید.

پیشنهاد رد نکردنی
ارائه پیشنهاد ویژه برای خرید

این پیشنهاد رد نشدنی می‌تواند شامل پیشنهاد یک خدمت ویژه با تخفیف بالای ۶۰ درصد برای اولین بار باشد. همچنین ارائه یکسری سرویس‌های رایگان کنار خدمات پولی شما باعث می‌شود مشتریان در ذهن خود ارزش زیادی در مقابل مقدار پولی که پرداخت می‌کنند را دریافت کنند

۳٫خدمات رایگان

یکی از مواردی که باعث اعتمادسازی و متقاعدسازی مشتریان خانم برای دریافت خدمات از یک سالن زیبایی می‌شود، ارائه بعضی از خدمات آرایشی به‌صورت رایگان در بعضی از روزهای هفته می‌باشد.

این خدمات رایگان باعث می‌شود مشتریان برای یکبار هم که شده از خدمات شما استفاده کنند و برای دریافت خدمات بعدی با اعتماد بیشتر از شما تقاضای خدمات آرایشی کنند.

خدمات رایگان
خدمات ویژه

 نکته مهم در استفاده از این راهکار این است که این خدمات رایگان باید در بعضی از روزهای هفته به مشتریان خانم ارائه شود و در کنار آن حتما یک سرویس و خدمت مکمل وجود داشته باشد که به مشتری بعد از آن خدمت رایگان پیشنهاد شود.

۴٫ارتباط موثر، مستمر و منظم با بازار هدف

یکی از مواردی که باعث جذب مشتری سالن زیبایی و حفظ مشتریان فعلی می‌شود، ارتباطات مستمر و موثر و منظم با خانم‌ها است.

 یک سالن زیبایی باید ارتباط خود با مشتریان خانم احتمالی را از قبل از دریافت خدمات شروع کند ، بدین منظور یک سالن زیبایی باید شبکه اجتماعی اینستاگرام فعال و جذاب داشته باشد و با فعالیت منظم با مخاطبان و تعامل حداکثری با مخاطبان در ازای پاسخ به سوالات احتمالی و همچنین ارتباط اولیه از طریق دایرکت اینستاگرام برآید.

همچنین در هنگامی که یک مشتری به سالن زیبایی شما مراجعه کرد باید با استفاده از روش‌های مختلف در صدد ایجاد حس صمیمیت در او برآیید. بدین منظور می‌توانید با ایجاد محیطی جذاب، جویا شدن علاقه‌مندی‌های آن مشتری و همچنین صحبت‌های جذاب، برای او تجربه‌ای ماندگار در اثر ارتباط، حین دریافت خدمات آرایشی ایجاد کنید.

 یک سالن زیبایی باید ارتباط‌های خود با مشتریان را بعد از دریافت خدمات هم ادامه دهد و با ثبت اطلاعات تماس مشتری، با توجه به سابقه قبلی، پیشنهادهای جذابی رو در زمان‌های مختلف برای او آماده کنید و با ارتباط مستمر، درصدد تکرار خدمات از سوی او برآیید.

با توجه به مطالب گفته شده می‌توان نتیجه گرفت که جهت جذب مشتری سالن زیبایی راهکارهای متنوع و متعددی همچون تمرکز بر حواس ۵ گانه برای تاثیرگذاری، ارائه پیشنهادهای ردنشدنی، ارائه خدمات رایگان و ارتباطات موثر، مستمر و منظم با مشتریان خانم احتمالی از طریق کانال‌های ارتباطی مختلف سالن زیبایی وجود دارد که متناسب با خدماتی که ارائه می‌شود، قابل اجرا است.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید.

میانگین آرا: ۳٫۷ / ۵٫ تعداد آرا: ۳

هنوز رای ثبت نشده است.

فروشمقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سیستم فروش اتوماتیک
کلیک کنید
close-image