بازاریابی

بازاریابی دومین گام بازسازی یک کسب وکار در شرایط ناشی از بحران کرونا است.

  در ادامه ویدیو قبل، دومین راهکاری که هر حرفه ای برای بازسازی کسب‌وکار خود باید انجام بدهد تحقیقات بازار و بازاریابی است. تحقیقات بازار یکی از موثرترین راه‌ها برای پیدا کردن بینش نسبت به مشتریان و رقیبان در صنعت است. هدف از تحقیقات بازار به دست آوردن اطلاعاتی است که در تصمیم‌گیری‌های کسب‌وکار مهم هستند.

از آن‌جایی که رفتار مصرف کنندگان قبل از کرونا و بعد از کرونا برای خرید مطمئنا تغییرات قابل توجهی خواهد داشت، کسب‌وکارها لازم است یک تحقیق جامع و کاملی در رابطه با بازاری که در آن فعالیت می‌کنند، داشته باشند. این تحقیقات می‌تواند شامل تحقیق دررابطه با رفتار مصرف‌کننده، رقبا، نیازهای جدید مشتریان و هر آن چیزی باشد که به ما کمک کند تا بتوانیم برای حضور دوباره و قویتر در بازار پس از کرونا و سال ۱۳۹۹ یک برنامه‌ریزی جامع انجام بدهیم. نکته مهم در تحقیقات بازار این است که شما باید همه ابعاد بازار را چه بصورت آنلاین و چه بصورت آفلاین بررسی کنید تا بتوانید یک ارزیابی و تحلیل درستی را برای برنامه‌ریزی داشته باشید.

پس از تحقیقات بازار لازم است که طراحی فرایند بازاریابی مجددا انجام شود که شامل برنامه ریزی برای طراحی محصول، کالا یا خدمات ، قیمت گذاری و تبلیغات است.

ویدیو

بازاریابیبازسازی کسب و کارهاتحقیقات بازاردرک بینش مشتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *