افزایش کانال های فروش در بازسازی کسب وکار

تا حالا درباره ۲ راهکار بسیار مهم برای بازسازی کسب‌وکارها صحبت کردیم. آن راهکارها شامل برنامه ریزی برای مدیریت هزینه‌ها و درآمدها و انجام تحقیقات بازار است.

کانال‌های فروش و تغییرات در برنامه‌ریزی استفاده از آنها جهت فروش بیشتر سومین گام در بازسازی کسب‌وکار پس از بحران است.

در سومین راهکار برای بازسازی کسب‌وکارها لازم است که شما در فرآیند بازاریابی محصولات و کالاها و خدمات‌تان تغییراتی رو ایجاد کنید. این تغییرات میتواند از طراحی محصول یا خدمت شروع شود و تا قیمت‌گذاری، برنامه تبلیغات و حتی بخش‌بندی بازارهدف تان پیش برود.

با جمع آوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل داده ها در مورد چگونگی جذب مشتریان جدید تحقیق کرده و کانال مناسب برای انجام این کار را برای خود ایجاد کنید هر کسب و کار نیاز است تا سه کانال فروش داشته باشد و این کانال های فروش بایستی به یکدیگر متصل باشند سه کانال فروش عبارت اند از کانال فروش حضوری، تلفنی و اینترنتی. نکته بسیار مهم در تغییر فرآیند بازاریابی تان این است که شما باید تصمیمات تان رو متناسب با آن تحقیقات بازاری که در ویدیو قبلی به آن اشاره کردم بگیرید و دقیقا با نیازشناسی دقیق به دنبال بهره‌وری حداکثری از فرآیند بازاریابی‌تان برای آگاهی بیشتر به مشتریان از روش‌های مختلف درباره محصولات ، کالاها و خدمات‌تون جهت جذب حداکثری مشتری باشید.

ویدیو

بازسازی کسب و کارهاپس از بحران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *