راهکارهای افزایش فروش لوازم خانگی

فروش لوازم خانگی در شرایط مختلف بازار، برای مدیران و صاحبان فروشگاه‌های لوازم خانگی ، همواره دارای پستی بلندی‌های خاص خود بوده است.

این روزها اغلب کسب‌وکارها به واسطه‌ی دلایل خارجی همچون بیماری کرونا و شرایط اقتصادی دچار چالش‌های جدی جهت حفظ و توسعه کسب‌وکارشان هستند.

فروش لوازم خانگی هم با توجه به اتفاقات پیش آمده، برای مدیران و صاحبان فروشگاه‌ها  جهت افزایش فروش به یک چالش جدی تبدیل شده است.

در این مقاله قصد داریم به ۵ راهکار مهم اشاره کنیم که باعث جذب مشتری و افزایش فروش لوازم خانگی در فروشگاه‌ها خواهد شد.

۱٫بازاریابی ویدیویی

در دنیای فوق رقابتی امروز، برای فروش لوازم خانگی باید بیشتر در ذهن و قلب مشتریان بود.

بدین معنی که مشتریان از محصولات و لوازم خانگی فروشگاه ما اطلاع داشته باشند، نحوه استفاده صحیح از آن را بدانند و بتوانند در هر زمان که خواستند، یک محصول و کالای خاص را از ما بخواهند.

بدین منظور فروشگاه‌ها می‌توانند برای فروش لوازم خانگی ویدیوهای مختلفی را طراحی و آماده کنند و برای جذب مشتریان بیشتر در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و فضای وب قرار دهند.

قرار دادن ویدیوهای متنوع باعث آشنایی مشتریان و مصرف‌کنندگان خواهد شد که در ادامه اعتمادسازی و متقاعدسازی آنها جهت فروش لوازم خانگی به آنها راحت‌تر و سریع‌تر خواهد بود.

این ویدیوها می‌تواند شامل معرفی محصولات و کالاها، نحوه استفاده صحیح از آنها، نظرات مشتریان قبلی و مواردی اینچنینی باشد.

۲٫بازاریابی با اینستاگرام

این روزها افراد ساعت‌های زیادی را در اینستاگرام جهت سرگرمی و مشاهده عکس‌ها و ویدیوهای مختلف و متنوع می‌گذرانند.

همانا یکی از بهترین راهکارها برای بیشتر دیده‌شدن و شناخته شدن، استفاده از بازاریابی با اینستاگرام برای فروش لوازم خانگی است.

فروشگاه ها می‌توانند با ایجاد یک پروفایل جذاب، یک تقویم و برنامه محتوایی و همچنین تعامل همه جانبه با مخاطبان، آنها را ترغیب و تحریک به خرید کنند و به این صورت فروش لوازم خانگی خود را افزایش دهند.

نکته بسیار مهم برای موفقیت در بازاریابی با اینستاگرام، تداوم عملکرد است.

بدین معنی که شما برای فعالیت در اینستاگرام باید برنامه و هدف و استراتژی داشته باشید تا بتوانید هرچه سریعتر فروش لوازم خانگی خود را افزایش دهید.

نکته بسیار مهم بعدی تنوع در تولید محتوا است که برای فروش لوازن خانگی بهتر است محتواهای ویدیویی بیشتر از محتواهای تصویری باشد.

۳٫تبلیغات آنلاین

با توجه به پیشرفت سریع تکنولوژی، این روزها افراد بیشتر در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی حضور دارند.

با توجه به اصول کلی تبلیغات، ما در مکانی باید محصولات و کالاهای خود را تبلیغ کنیم که مشتریان هدف ما حضور داشته باشند.

این روزها مشتریان هدف در فضای وب و اینستاگرام حضور فعال دارند.

برای اینکه بتوانیم یک تبلیغ ماندگار داشته باشیم و بتوانیم هم به‌صورت آنلاین و هم آفلاین فروش لوازم خانگی خود را افزایش دهیم، باید به سراغ تبلیغات آنلاین برویم.

تبلیغات آنلاین به‌ روش‌های مختلف امکان‌پذیر است.

اگر شما یک فروشگاه اینترنتی دارید می‌توانید با تبلیغات کلیکی، تبلیغات نمایشی و تبلیغات زمان‌دار با استفاده از سایت‌هایی مانند یکتانت، صباویژن و …. به تبلیغ محصولات و کالاهای خود بپردازید.

اگر فقط اینستاگرام دارید هم می‌توانید با تبلیغات ویدیویی و عکسی از طریق وب سایت های مختلف مانند موبودید، تبلیغات اینستاگرامی داشته باشید.

نکته بسیار مهم جهت تبلیغات آنلاین این است که دقیقا باید مشخص کنید که از تبلیغ چه می‌خواهید؟!

تبلیغات آنلاین می‌تواند برای وب‌سایت و اینستاگرام شما و همچنین فروشگاه لوازم خانگی فیزیکی شما مشتریان زیادی را جذب کند.

نکته مهم در تبلیغات آنلاین، استفاده از همه جنبه‌های بصری برای بیشتر دیده‌ شدن وشناخته شدن است که منجر به جذب مشتری و فروش لوازم خانگی شود.

۴٫تمرکز بر روابط عمومی

در شرایط فعلی بازار، اغلب مشتریان به دنبال ارتباطات بلندمدت و ادامه‌دار هستند.

به عبارت دیگر، مشتریان در شرایط فعلی بازار به دنبال یک مشاور خرید می‌گردند.

همانا یک مدیر و صاحب فروشگاه لوازم خانگی، باید از طریق فروشندگان و تیم فروش لوازم خانگی خود طبق آموزش‌ها و برنامه‌های قبلی با مشتریان ارتباط برقرار کند.

یک فروشگاه‌ لوازم خانگی برای برقراری ارتباط و مشاوره خرید باید تمرکز خود را بر روی ۳ نوع خدمات قرار دهد.

خدمات قبل از فروش که شامل پاسخگویی به سوالات مشتریان، تعامل با مخاطبان و مشاوره خرید از طریق فروشگاه حضوری، فروشگاه اینترنتی و اینستاگرام است.

خدمات حین فروش که شامل نحوه پرزنت لوازم خانگی و مدیریت فرآیند فروش لوازم خانگی است .

خدمات پس از فروش که شامل ارتباط مستمر با مشتری، حل مشکلات احتمالی مشتریان و ترغیب و تحریک مشتری به تکرار خرید و معرفی فروشگاه به مشتریان احتمالی برای خرید است.

البته فروشگاه‌های لوازم خانگی می‌توانند با اجرای یکسری برنامه‌ها مانند پیاده‌روی‌های خانوادگی، مراسم‌های شادی، در جهت سرگرم‌کردن و وفادارسازی هرچه بیشتر مشتریان و افزایش فروش لوازم خانگی گام بردارند.

۵٫قیمت‌گذاری هوشمندانه

یکی از مهم‌ترین مواردی که باعث ترک خرید توسط مشتری و همچنین اعتراضات و بهانه‌های مشتری می‌شود، قیمت و شرایط پرداخت است.

یک فروشگاه لوازم خانگی باید برای کاهش اعتراضات قیمتی و همچنین متقاعدسازی سریعتر مشتریان به خرید، به یک مدل قیمتی خاص خود دست پیدا کند.

برای قیمت‌گذاری می‌توانید قیمت تمام شده کالا و لوازم خانگی خود را محاسبه کنید و سپس با توجه به شرایط بازار، رقبا، کیفیت و … مبلغی را به آن اضافه کنید.

همچنین می‌توانید جهت افزایش فروش لوازم خانگی، پکیج‌های ویژه فروش، ویژه مشتریان خاص طراحی کنید. به عنوان مثال پکیج ویژه زوج های جوان و یا جهیزیه کامل عروس.

به‌طور کلی ما در این مقاله درباره ۵ راهکار مهم جهت افزایش فروش لوازم خانگی صحبت کردیم که این راهکارها شامل بازاریابی ویدیویی، بازاریابی با اینستاگرام، تبلیغات آنلاین، تمرکز بر روابط عمومی و قیمت‌گذاری هوشمندانه است.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید.

میانگین آرا: ۵ / ۵٫ تعداد آرا: ۲

هنوز رای ثبت نشده است.

مقالات

افزایش فروش لوازم خانگیبازاریابی با اینستاگرامبازاریابی ویدیوییجذب مشتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سیستم فروش اتوماتیک
کلیک کنید
close-image